Обережно грип!
Профілактика грипу методом загартовування, мабуть найефективніша. Але крім цього ми розглянемо ще кілька методів народної медицини для боротьби із застудою.
Звичайно до загартовування потрібно підходити не під час зараження, а заздалегідь. Найкращий засіб загартовування – це звичайно ж, контрастний душ. Якщо з якихось причин його робити неможливо, то можна душ замінити розтиранням мокрим рушником. Щоранку потрібно обмивати холодною водою обличчя, вуха, шию, потилицю. Після теплого душу дуже корисно обмивати ноги холодною водою. Це ні з чим не порівнянне задоволення печіння шкіри у відповідь на холодну воду, ви не забудете ніколи. Після процедури слід гарненько розтерти ноги рушником, укутати їх (одягнути теплі шкарпетки) і швидко походити по кімнаті хвилин 15.
Далі по важливості йде загартовування горла. Його можна робити і під час епідемії. Тільки не потрібно відразу використовувати холодну воду, можна почати полоскати горло з прохолодної води, поступово знижуючи температуру. Додавайте в воду для полоскання горла настої лікарських трав: звіробій, календула, шавлія. Якщо є настоянка прополісу, то додайте її: на 1 склянку води 10 крапель. Можна додавати різні олії: ялицеву, ментоловое, евкаліптова (по 10 крапель на склянку води).
Дуже добре полоскати горло додаючи у воду морську сіль, яблучний оцет, лимонний сік. Для дітей чудовий рецепт полоскання з додаванням у воду 2 ч. ложок меду. Мед – це дуже сильне антибактеріальний засіб. Один з кращих дезінфікуючих засобів – це кора дуба. Дітям можна давати пити відвар з неї: 2 ст ложки кори заливають склянкою води, кип’ятять півгодини, проціджують, підсолоджують медом і дають пити. І смачно і корисно.
У раціон харчування потрібно включити додатково овочі та фрукти, багаті вітаміном С (капуста, лимон, смородина). Обов’язково вживати часник, цибулю, петрушку, селеру. Знизити до мінімуму вживання молока – це джерело додаткової слизу, краще замінити його кисломолочними продуктами.
Comments