Новорічні традиції світу)))
В Італії Новий рік починається 1 січня. Всі італійські діти з нетерпінням чекають добру Фею Бефану. Вона прилітає до дітей вночі, відкриваючи двері маленьким золотим ключиком, і, завітавши до кімнати, де сплять діти, наповнює подарунками дитячі шкарпетки, які підвішені до каміну. Тому, хто погано вчився чи погано поводився, Бефана залишала у шкарпетках попіл. Баббо Натале - італійський Дід Мороз. В Італії вважалося, що Новий рік потрібно починати, звільнившись від усього старого. Тому в Новорічну ніч прийнято викидати з вікон старі речі. Потрібно бути обережним, якщо ти не хочеш, щоб тобі на голову не впала праска чи солом'яний стілець.
У Франції приходить в Новорічну ніч Пер-Ноель - французький Дід Мороз - і залишає подарунки в дитячому взутті.
У Швеції напередодні Нового року діти обирають Королеву Світла Лючію. Вона вдягає біле плаття, корону з запаленими свічками. Лючія приносить подарунки дітям і ласощі свійським тваринам. В новорічну ніч в будинках не гасне світло і всі вулиці яскраво освітлюються.
В Англії Діда Мороза звати Санта-Клаус. В Новорічні дні для дітей організовуються різні вистави та карнавали. Звичай обмінюватися новорічними листівками виник в Англії.
У Німеччині Санта Клаус з'являється на віслюку. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, а в черевики кладуть сіно — гостинець для віслюка.
У Голандію Дід Мороз припливає на кораблі. Діти радісно зустрічають його на пристані.
Японські діти зустрічають Новий рік у новому одязі. Вважається, що це приносить здоров'я та успіх у Новому році. Сто сім ударів дзвону оголошують прихід Нового року. У дні свята хлопчики запускають традиційного повітряного змія.
Дитяче новорічне свято на Кубі називається День Королів.Напередодні діти пишуть королям листи, в яких розповідають про свої завітні бажання.
Новий рік, Свято весни, Тет - все це назви в'єтнамського свята. Гілочки розквітлого персика - символ Нового року - повинні бути у кожній оселі. Діти з нетерпінням чекають півночі, коли дозволяється розпочати стрілянину маленькими саморобними хлопушками.
А в Китаї у цей день на вулицях і майданах запалюють нечисленну кількість маленьких ліхтариків.
Новий рік в Ефіопії приходить 11 вересня. Він співпадає із закінченням великих дощів і початком збирання врожаю.
За весь час і в усіх народів прихід Нового року був святом. Але не завжди цей день приходився на 1 січня.
В Стародавньому Єгипті Новий рік святкували на початку літа, під час розливу Нілу. В Давній Греції початок року приходився на самий довгий день в році - 22 червня. А греки відлік років вели від знаменитих Олімпійських ігор, які відбувалися в честь легендарного Геракла.
Вперше календар, в якому рік починався з 1 січня, ввів римський імператор Юлій Цезар.
В середні віки в Англії Новий рік зустрічали з приходом весни — 1 березня.
У Франції, під час Великої Французької революції, Новий рік святкували 22 вересня — в день створення республіки.
На Україні день напередодні Нового року називали «щедрий вечір». Діти ходили з будинку в будинок і носили з собою велику солом'яну «ляльку-Коляду», поздоровляючи господарів, вони співали пісні-щедрівки та колядки.
В Росії в Новорічну ніч по хатах ходили дорослі та діти, переодягнені в маски та різні костюми, вони співали, танцювали і посипали підлогу зерном, бажаючи господарям багатого врожаю. Святкували Новий рік на початку осені - і вересня. В 1700 Петро Перший видав наказ про святкування Нового року 1 січня, як це було прийнято у всіх європейських країнах.
Звичай дарувати новорічні подарунки прийшов до нас із Стародавнього Риму. Кажуть, що першими подарунками були гілочки лавра, які були ознакою щастя та успіху у наступному році. Ми бачимо, що у кожній країні є свої традиції святкування Нового року та свій Дід Мороз.
Я пропоную вам познайомитися з тим, як звуть Діда Мороза у різних країнах і як саме він виглядає. Усі діти твердо знають, що Святий Миколай - це дідусь з мішком подарунків. Але не кругом Святий Миколай виглядає однаково, і приходить він до всіх у різний час.
У Польщі, наприклад, Святий Миколай подібний на єпископа - у нього таке ж червоне вбрання і на голові замість шапки - мирта. У ніч на 19 грудня він нечутно проникає у будинок через камин, розкладає по кутках іграшки і так само виходить.
На Русі у давнину його звали Дід Тріскун, Мороз Іванович, Мороз Червоний Ніс. За стародавніми віруваннями і легендами характер у нього достатньо суворий. З часом дідусь подобріав. Традиційно він одягнений у довгий тулуб блакитного кольору і підперезаний шчервоним кушаком. У нього біла борода до пояса, а в руках - посох. На відміну від одиноких європейських Санта Клаусів, він приходить в гості не тільки з подарунками, але й зі своєю внучкою Снігуронькою.
У Франції діти з нетерпінням Чекають приходу доброго Пер Ноеля. Точніше, їх два. Веселий і добрий Пер Ноель (Батько Різдва) одягнений у червону куртку, оторочену білим хутром, і такі ж червоні шаровари, а на голові у нього - гостроконечна шапочка. Він живе на Північному полюсі, а під Новий рік їздить на підводі з восьми оленів з мішком іграшок. Другого звати Шаланд. Цей бородатий старий чоловік носить хутряну шапку і закутаний в теплий дорожній плащ. У Шаландових руках - корзинка і прутиками для неслухняних дітей (це для повчань). А тим часом веселий Пер Ноель обходить усі будинки, де живуть маленькі діти. У багатьох сім'ях розповідають трепетну історію про те, як одного разу Пер Ноель кинув в трубу будинку, де жили три бідні сестри, три золоті монети. Вони впали в шкарпетки і черевички, які сестри залишили сушитись біля вогнища. Звідси і пішов звичай у ніч перед Різдвом і Новим роком ставити біля дверей черевики і вішати біля ліжка шкарпетки, щоб знайти в них вранці новорічний подарунок.
У Фінляндії новорічного дідуся називають Йоулунккі. У нього довге волосся, червоний одяг і носить він високу конусоподібну шапку, яку видно здалеку. Добрий Йоулунккі приходить до дітей з гномами у симпатичних гостроверхих шапочках і накидках, оторочених білим хутром.
А в Естонії Діда Мороза звати Йиулувана, і подібний він як дві каплі води на свого фінського родича.
У Швеції — два Діда Мороза: сутулий дід з великим шишкоподібним носом - Юлтомтен і карлик Юлніссаар. І один, і другий під Новий рік залишають подарунки на підвіконнях будинків. Юні співвітчизники Малюка і Карлсона відчувають себе щасливими двічі.
А в Італії дітвора з нетерпінням чекає приходу синьйори Бефани. Хоча вигляд у неї, як у відьми, діти її зовсім не бояться і напередодні Різдва вивішують свої шкарпетки за вікно, знаючи, що вранці обов'язково знайдуть у кожному приємний сюрприз. А неслухняним дітям Бефана замість новорічного подарунку у шкарпетки насипає попіл. В Іспанії Діда Мороза звати Олентцеро. Він одягнений у національний домотканий одяг і носить с собою мішок з подарунками.
Монгольський «сніговий дідусь» подібний на пастуха. Він одягнений у пухнасту шубу, а на голові носить велику лисячу шапку. До поясу у нього прикріплені табакерка, кремінь і огниво, а в руках — довгий батіг.
Більше всього пощастило дітям з Германії, Польщі, Голландії, тому що Святий Миколай приходить в Європу 6 грудня, а слухняні діти отримують від нього подарунки двічі — у цей день і на Різдво. Свої шкарпетки і черевички діти також залишають за вікном і кладуть у них трошки духмяного сіна, моркву і цукор (щоб вгостити коня, на якому приїде Святий Миколай). Адже тільки у Різдвяну ніч він змінить змученого білого скакуна на золоті санки, впряжені у трійку. Слідом за конем Святого Миколая Німеччиною крокує Кнехт Рупрехт — злісне створіння з батогами для неслухняних. І якщо подарунка у цю ніч немає — це серйозне попередження: їх вкрав Рупрехт і поверне тільки тоді, коли поведінка і шкільні оцінки малюка зміняться до Різдва на кращі.
В Україну Святий Миколай приходить у ніч з 18 на 19 грудня.Засинаючи увечері, діти знають, що, пробудившись вранці, вони знайдуть під подушкою або у «чобітку» «миколайчика» — подарунок від доброго старика. Святий Миколай вважається одним з найшановніших в Україні святих. Підтвердженням цього є велика кількість храмів на його честь. У церковному календарі існує дві дати цього свята: перший весняний (22 травня) і другий зимовий Святий Миколай (Добрий Миколай).